Spīdveja treniņā cietušais Dāvis Kurmis turpina atlabšanu

Spīdveja treniņā cietušais Dāvis Kurmis turpina atlabšanu

2. oktobrī, spīdveja treniņa laikā, neveiksmīgu kritienu piedzīvoja sportists Dāvis Kurmis, kurš šajā sezonā Superkauss seriālā jauniešu klasē ieguva 3. vietu. Kritiena laikā Dāvim tika traumēts muguras skriemelis un viņš tika ievietots slimnīcā. Šobrīd Dāvis jau ir sācis staigāt un ar fizioterapeita palīdzību katru dienu ir manāms liels progress. Dāvis ir pozitīvi noskaņots un nespēj sagaidīt, kad atkal varēs „dot ručkā”.

Šīs sezonas laikā daudzi sekoja līdzi Tavām gaitām Superkauss seriālā. Pēdējā posmā, Saldū, šķiet tieši Tu biji tas, kas skatītājiem visvairāk pakutināja nervus. Tikai neliela neveiksme vai neuzmanība neļāva Tev šogad kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Kā pats vērtē savus šī gada debijas sasniegumus Superkauss seriālā?
- Savu sniegumu vērtēju viduvēji, lai arī sezonas sākumā tāds mērķis bija - iebraukt trijniekā. Sezonas gaitā mērķis tika pacelts līdz čempiona titulam un pirms Saldus fināla man tas jau gandrīz bija kabatā - atlika tikai abus braucienus nobraukt līdz galam, bet savas neuzmanības dēļ tituls man aizgāja gar degunu.

Pēc šīs neuzmanības komandā tiki pie iesaukas Vienzobis. Kas Tev par to ir sakāms savai komandai?
- Vajadzīgs mehāniķis...

Nepatīkamas ziņas cilvēki saņēma pēc 2. oktobra, kad Tu neveiksmi piedzīvoji spīdveja treniņā, braucot ar jaunu moci. Kopš tā ir pagājis kāds laiks, pastāsti nedaudz par savu atveseļošanās procesu un progresu.
- Pēc kritiena 10 dienas gulēju slimnnīcā, vispār neceļoties. Tāpat guļus pavadīju vēl pusotru mēnesi mājās. Pēc tam jau atļāva izkāpt no gultas un pastaigāt pa mājām četrāpus, tad vēl pēc nedēļas varēju jau piecelties kājās . Tagad visu šo nedēļu esmu uz kājām un dažas dienas atpkaļ sāku arī sēdēt. Jau nedēļu regulāri katru dienu staigāju pie fizioterapeita un ar viņa atļauju tad taisu konkrētas kustības.

Ko ārsti saka par Tavu atveseļošanās progresu?
- Saka, ka viss iet uz labo pusi. Iespējams, ka jau februārī lēnām sākšu braukt, bet konkrēts info no ārsta būs tuvākajās dienās.

Kādi pašam ir mērķi vai plāni pēc atveseļošanās?
- Iesākt ar motokrosu, bet pēc tam ar pilnu atdevi pievērsīšos spīdvejam un, protams, brīvajā laikā arī motokross. Pagaidām konkrēta nekā nav.

Vai no šīs neveiksmes esi arī kaut ko iemācījies?
- Nedrīkst visu pārāk sasteigt un ir jābrauc savu iespēju robežās.

Vērojot Tavu Instagram kontu var manīt, ka savu brīvo laiku pavadi arī ar vienu no Latvijas labākajiem spīdveja meistariem – Grigoriju Lagutu.
- Jā, todien es biju klāt kad viņs trenējās. Viņs trenējas katru dienu. Īpaši daudz laika es ar viņu nepavadu, bet, jā, viņs ir gan profesionāls braucējs, gan arī atvērts cilvēks. Kad es trenējos spīdvejā un ja viņs arī tur ir, tad, protams, pasaka kā ir jādara un kā ir labāk. Bet, kad Grigorijs trenējas ar krosa moci, vienmēr sauc trenēties ar viņu kopā, jo tuvumā nav vairs tādu, kas viņam var turēt daudzmaz līdzi, bet man tik bieži pabraukt nesanāk, tapēc viņam nav tik interesanti braukāt vienam.

Kas ir tas, kas Tevi šobrīd visvairāk motivē un palīdz atveseļošanās procesā, lai pēc iespējas ātrāk varētu tikt atpakaļ uz moča?
- Vēlme dot ručkā.

Vai arī fanu, komandas, ģimenes un draugu atbalsts ir tas, kas Tevi visvairāk iedrošina un mudinu uz ātrāku atveseļošanos?
- Bez šaubām. Tas ļoti palīdz un ir nepieciešams. Daudzi draugi tomēr jautā vai es vēlos turpināt? Mani tas neattur un es braukšu, kamēr būs tāda iespēja. Paldies ģimenei, draugiem, komandai, faniem un visiem, kas mani atbalsta!