Andžejs Ļebedevs tiek pusfinālā, Oļegam Mihailovam - laba skola

Andžejs Ļebedevs tiek pusfinālā, Oļegam Mihailovam - laba skola

Viens no Latvijas labākajiem spīdvejistiem Andžejs Ļebedevs iekļuva 2017. gada "Grand Prix" pretendentu pusfinālā, bet 16 gadus vecais Oļegs Mihailovs kvalifikācijas sacensībās Dānijā guva vērtīgu skolu.

acensības Slangerupas mototrekā Dānijā ilga trīs ar pusi stundas - pirms 13. brauciena (kāda likteņa ironija...) salūdza starta iekārta un sacensību rīkotāji ilgi nevarēja to salabot. Līdz tam laikam jau bija aizvadītas trīs braucienu sērijas, Andžejs Ļebedevs visas trīs reizes bija finišējis otrais un viņa rēķinā bija 6 punkti. Tad sekoja tikai viens punkts 14. braucienā, taču tas bija ļoti svarīgs, jo aiz muguras un bez punktiem palika viens no pašreizējiem GP seriāla dalībniekiem brits Kriss Hariss. Savā pēdējā braucienā Ļebedevs piekāpās tikai sacensību uzvarētājam, pašreizējam pasaules junioru čempionam un GP seriāla dalībniekam polim Bartošam Zmaržlikam. Ar 9 punktiem pietika, lai ieņemtu 7. vietu - tieši pirmie septiņi arī iekļuva GP pretendentu pusfinālā.

Pirms Andžeja bija Zmaržliks (12 punktu), dānis Mikkels Behs, soms Timo Lahti, ukrainis Andrijs Karpovs (visiem pa 11 punktiem), slovāks Martins Vaculiks (10) un zviedrs Tomass H. Junasons (9). Aiz Ļebedeva bez Harisa palika tādi pazīstami braucēji kā zviedrs Linuss Sundstrēms, čehs Eduards Krčmažs, austrālietis Niks Moriss, Vadims Tarasenko no Krievijas...

Oļegs Mihailovs piecos braucienos ieguva 1 punktu (vienā no braucieniem izstājās) un ļoti vērtīgu pieredzi. Tik spēcīgā konkurencē 16 gadus vecajam daugavpilietim vēl nebija nācies startēt.

Vēl viens Latvijas spīdvejists Maksims Bogdanovs piedalīsies GP pretendentu kvalifikācijas sacensībās 16. maijā Abensbergas mototrekā Vācijā.