"Lokomotīve" reabilitējas un mājās sagrauj Gdaņsku

Astoto uzvaru šajā Polijas Nice spīdveja līgas sezonā izcīnījusi Daugavpils "Lokomotīve", kas savā trekā negaidīti pārliecinoši ar 56:34 sagrāva Gdaņskas vienību. Līdera lomu uzņēmās Ķasts Puodžuks, kurš atveda 14 punktus.

Polijas Nice spīdveja līgas vicelīdere "Lokomotīve" svētdien uzņēma sastāva ziņā ļoti spēcīgo Gdaņsku. Pirms cīņas sākuma bija bažas, ka mūsu komanda varētu arī zaudēt, ko vēl vairāk pastiprināja atmiņas par iepriekšējo nedēļas nogali, kad Daugavpils spīdvejisti mājās kapitulēja Lodzai. Šoreiz, neskatoties uz to, ka viesi uz Daugavpili ieradās labākajā sastāvā, "Loko" pārliecinoši kontrolēja notikumus trekā.

Līdzīgs rezultāts saglabājās vien līdz 3. braucienam. Šajā braucienā 5:1 panākumu nodrošināja Andžejs Ļebedevs pārī ar Fredriku Lindgrenu, kam sekoja 4:2 un vēl viens 5:1. Sestajā braucienā viesi spēja izvilkt 3:3, bet septītajā braucienā atkal 5:1 un tobrīd 28:14 "Lokomotīves" labā. Astotajā braucienā atkal neizšķirts, kam sekoja divas uzvaras ar 5:1 un intriga uzvarētāja noskaidrošanā bija zudusi.

Pēdējos piecos braucienos tika fiksēti trīs neizšķirti, bet vēl pa reizei komandas apmainījās ar uzvarām 4:2. Summā pārliecinoša "Lokomotīves" uzvara ar 56:34. Šī uzvara ļāvusi mūsu klubam turnīra tabulā atgriezties pirmajā pozīcijā, jo Lodzas "Orzel" šajā kārtā nebrauca. Nākamreiz savā trekā "Lokomotīvi" būs iespēja redzēt 26. jūnijā.

Mūsu komandā svētdien 14 punktus atveda Ķasts Puodžuks. 12 punkti Ļebedevam (vēl arī divi bonusi), 10 – Lindgrenam, 9 – Jonasam Kilmakorpi, 6- Maksimam Bogdanovam (plus četri bonusi), 3 – Artjomam Trofimovam, 2 – Dāvim Kurmim. Viesiem negaidīti vāji nobrauca potenciālie līderi Renats Gafurovs un Kšištofs Jabloņskis, tādējādi komandu nācās vilkt praktiski tikai diviem spīdvejistiem - Oskaram Fajferam un Magnusam Zeterstrēmam.