"Lokomotīve" izrauj uzvaru Bidgoščā un ir soli no fināla

Ļoti svarīgu uzvaru Polijas Nice spīdveja līgas čempionātā guva Daugavpils 'Lokomotīve", kas viesos ar 50:40 pārspēja Bidgoščas komandu "Polonia" un spēra platu soli iekļūšanai finālā (otrās vietas nodrošināšanai). Piecus braucienus pirms mača beigām rezultāts vēl bija neizšķirts - 30:30...

Pirms mača Bidgošča daugavpilieši jau zināja, ka galvenais konkurents cīņā par otro vietu Čenstohovas "Wlokniarz" viesos zaudē līderim Lodzas "Orzel", bet mača sākumā jau zināja, ka Čenstohovas komanda piekāpās ar 25:64. Atlika uzvarēt pašiem un ceļš uz finālu pavērtos plats jo plats...

Mača pirmajā daļā "Loko" triecienpāros bija Maksims Bogdanovs un Fredriks Lindgrens (sestdien teicami brauca "Grand Prix" posmā Gožuvā, kur guva 10 punktus, iekļuva pusfinālā un finišēja tajā trešais) - viņi divos vbraucienos uzvarēja ar 4:2. bet vienā ar 5:1 un tieši abu dubultuzvara 8. braucienā neļāva mājiniekiem atrauties ('Polonia" tobrīd bija vadībā ar 23:19). Nesekmējās braukšana Ķastam Puodžukam (viens punkts trijos pirmajos braucienos), nekādi nevarēja atrast īstās trajektorijas (tā arī līdz galam neatrada...) Jūnass Kīlmekorpi, ne katrs brauciens labs bija Andžejam Ļebedevam, taču savus "obligātos" punktus vāca juniori Jevgeņijs Kostigovs un Dāvis Kurmis.

Piecus braucienus pirms mača beigām bija neizšķirts 30:30, taču nākamos trīs braucienus daugavpilieši uzvarēja ar kopējo rezultātu 14:4 un divus braucienus pirms beigām jau praktiski nodrošināja sev uzvaru - vispirms 5:1 uzvaru atveda Puodžuks (īstajā brīdī aizvadīja savu labāko braucienu visā mačā) un Lindgrens, tad sekoja 4:2 bogdanova un Kostigova izpildījumā, bet punktu šaubām par panākumu ar 5:1 uzvaru pielika Ļebedevs un Kīlmekorpi. Pēdējos divos braucienos komandas apmainījās ar 4:2 uzvarām - 50:40 "Loko" labā.

Daugavpiliešu rindās labākais bija Bogdanovs, kurš atveda 13 no 15 iespējamajiem punktiem un guva četras pārliecinošas uzvaras. Pa 10 punktiem Lindgrenam un Ļebedevam, 7 - Kīlmekorpi, 4 - Puodžukam, pa 3 - Kostigovam un Kurmim.

Nākamais mačs "Lokomotīvei" būs 4. septembrī savā mototrekā ar Krosno komandu, kas turnīra tabulā ir 8. vietā. Uzvara šajā mačā nodrošinās otro vietu un tikšanos divos finālmačos ar Lodzas "Orzel" jau pirms pēdējā mača 11. septembrī Gdaņskā.