"Bezdelīgas" grib atpakaļ Ekstralīgā

Viens no pēdējo gadu spēcīgākajiem Polijas spīdveja klubiem Tarnuvas "Unia" pagājušajā gadā Ekstralīgā ieņēma 8. vietu un pēc septiņiem gadiem bija spiests atgriezties pēc ranga otrajā līgā, kas tagad ir Nice līga. Lieki teikt, ka "Bezdelīgām" (šis putns ir uz kluba logo) šosezon ir tikai viens mērķis - atgriezties Ekstralīgā. Tieši Tarnuvā savu trešo maču šīs sezonas Nice līgas čempionātā 22. aprīlī aizvadīs Daugavpils "Lokomotīve".

Trīskārtējie Polijas čempioni (pēdējo reizi - 2012. gadā, bet tad trīs gadus pēc kārtas - trešā vieta) otrajā kārtā diezgan negaidīti zaudēja Krakovā (44:46) un tagad savu līdzjutēju priekšā alkst reabilitāties, turklāt pretī taču stāsies pēdējo divu gadu Nice līgas čempions.

Tarnuvas komandā pašreiz nav tādu brauc;eju kā savulaiks Tonijs Rikardsons, Tomašs Gollobs, Gregs Henkoks, Tomass Vaculiks, Leons Madsens vai Macejs Janovskis, taču tās virknējums ir pietiekami spēcīgs, lai varētu domāt par atgriešanos Ekstralīgā. "Bezdelīgu" rindās šosezon ir vēl 2003. gada Pasaules kausa ieguvējs Zviedrijas izlases rindās Peters Jungs, talantīgais dānis, bijušais Eiropas junioru čempions, divkārtējs pasaules junioru čempionātu bronzas medaļas ieguvējs un pasaules junioru čempions Dānijas izlases rindās Mikels Mihelsens, bijušie Polijas junioru izlases dalībnieki Arturs Čaja un Arturs Mročka (bija Eiropas junioru čempions un divreiz pasaules junioru čempions Polijas izlases sastāvā), kā arī dānis Kenets Bjerre, kura rēķinā ir viena uzvara un 5 pjedestāli GP posmos un kurš vēl 2014. gadā bija GP seriāla dalībnieks.

Tarnuvas un Daugavpils komandas savā starpā tikās 2009. gada sezonā, kad "Unia" iepriekšējo reizi startēja toreizējā 1. līgā. Tieši abas šīs komandas toreiz tikās arī finālā - savā mototrekā mēs uzvarējām ar 48:42, bet viesos zaudējām ar 30:61 un pirmo reizi ieņēmām otro vietu Polijas pēc ranga otrajā spīdveja līgā.

Daugavpils "Lokomotīve" uz Tarnuvu dosies tādā pašā sastāvā, kādā aizvadīja mačus Gdaņskā un mājās ar Žešuvas "Stal". Tas nozīmē, ka Jūnasa Kīlmekorpi vietā katrā no braucienu sērijām startēs kāds cits. "Loko" derētu vēl viens augsta līmeņa braucējs...