Krievija negaidīti uzvar, Latvija soli aiz Austrālijas

Krievija negaidīti uzvar, Latvija soli aiz Austrālijas

Spīdveja pasaules kausa izcīņas pēdējās cerības sacensībās jeb "race off" Latvija ilgu laiku iesaistījās cīņā par vienīgo ceļazīmi uz finālu, tomēr beigās samierinājās ar trešo vietu. Latvieši atkārtojuši savu visu laiku labāko sasniegumu - 6. vieta pasaulē!

Latvijas iekļūšana pasaules kausa izcīņas "race off" spīdveja pasaulē tika uztverta kā liela sensācija, tomēr šodien mūsu četrinieks pierādīja, ka tā nebija nejaušība. Saņemot ziņu, ka Krievijas izlases sastāvā nevarēs braukt tās līderis Grigorijs Laguta, Latvijai parādījās reāla iespēja pacīnīties pat par pirmo vietu un iekļūšanu lielajā finālā!

Pirmā braucienu sērija to vēlreiz apstiprināja. Pēc Maksima Bogdanova palikšanas pēdējā vietā Andžejs Ļebedevs, Jevgeņijs Kostigovs un Ķasts Puodžuks guva 7 no 9 iespējamajiem punktiem un pēc pirmās braucienu sērijas Latvija bija dalītā pirmajā vietā!

Diemžēl 2. braucienu sērija Latviju atmeta uz trešo pozīciju sešus punktus aiz tā brīža līderēm Austrālijas un Krievijas. 9. braucienā Latvija izmantoja "džokeru" un līdzīgi kā pusfinālā izvilka pilno lozi - fantastiskā cīņā Ļebedevs nodrošināja sešus punktus un atgriešanos cīņā par uzvaru.

Nominālā favorīte Austrālija negaidīti sāka zaudēt savas pozīcijas, bet arvien vairāk un vairāk atrauties sāka Krievija, kuras sastāvā lieliski brauca visi četri sportisti, no kuriem īpaši jāizceļ 17 gadus vecais Gļebs Čugunovs un Emils Saifutdinovs (uzvarēja visos braucienos!). Ar katru nākamo braucienu kļuva arvien skaidrāks, ka krievi šodien nebūs apturami, toties mūsējie arvien vairāk tuvojās otrajai vietai.

Diemžēl pirms pēdējās braucienu sērijas Austrālija mūs noķēra un vairs neļāva apdzīt. 17. braucienā pēdējā virāžā tehniskais defekts liedza Ļebedevam iegūt otro vietu un apsteigt tiešo konkurenti (finiša taisnē nācās atkrist uz trešo pozīciju), bet 18. braucienā Puodžuks palika pēdējais. 19. braucienā, sīksti cīnoties par otro vietu, krita Bogdanovs un kļuva skaidrs, ka Austrāliju vairs nepanākt. Jāuzslavē Kostigovs, kurš 20. braucienā cīnījās līdz pēdējam un atstāja aiz sevis bijušo "Grand Prix" braucēju Troju Bečeloru.

Summā Krievija pārliecinoši pirmā ar 46 punktiem (milzīgs pārsteigums ar šādu sastāvu), Austrālija ar 33 punktiem otrā, bet trešajā vietā Latvija ar 30 punktiem. ASV finišēja ar 15 punktiem. Žēl, ka šodien atkal vāji nobrauca potenciālie līderi Bogdanovs (2 punkti) un Puodžuks (4). Atkal izcils bija Ļebedevs (18), bet priecēt turpināja juniors Kostigovs (6). Pamatīga izgāšanās Austrālijai, kura ar tādiem izciliem braucējiem kā Džeisons Doils, Bečelors un Kriss Holders tā īsti nespēja pretoties novājinātajai Krievijai un knapi apsteidza Latviju.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā mūsu izlase atkārtoja 2013. gadā uzstādīto rekordu - sestā vieta. Lielais fināls ar Polijas, Krievijas, Zviedrijas un Lielbritānijas komandu cīņu ieplānots rīt Polijā plkst. 20:00.

1. Krievija 46
2. Austrālija 33
3. Latvija 30
4. ASV 15