Kostigovam tikai 4 punkti Gistrovā

Kostigovam tikai 4 punkti Gistrovā

Uz smaga celiņa un turklāt vēl lietū risinājās junioru pasaules čempionāta 2. finālposms spīdvejā Gistrovā (Vācija), kurā diemžēl tikai 4 punktus ieguva daugavpilietis Jevgeņijs Kostigovs un līdz ar to kopvērtējumā noslīdēja uz 10. vietu. Toties krietni saasinājusies cīņa par čempiona titulu.

Gistrovā lija gandrīz visu dienu un tāpēc sacensību rīkotāji bija noseguši mototreku ar plēvi, kuru noņēma tikai pirms pašām sacensībām. Tas droši vien arī ļāva aizvadīt visus braucienus, taču celiņš tik un tā bija pielijis un smags, gandrīz visos braucienos viss izšķīrās startā un pirmajā līkumā, tā ka sacensības nebija īpaši skatāmas.

Jevgeņijs Kostigovs četras reizes finišēja trešais, bet vienā braucienā piedzīvoja kritienu. Tikai četri punkti summā lika atkāpties uz 10. vietu kopvērtējumā un par palikšanu desmitniekā vēl būs jāpaspēkojas, jo tikai par punktu atpaliek pagājušā gada Eiropas junioru čempions francūzis Dimitri Beržē un čehs Eduards Krčmaržs. Tiesa, arī līdz pirmajam sešiniekam nav tālu - 4 punkti.

Par 2. finālposma uzvarētāju kļuva šā gada Polijas junioru čempions Bartošs Smektala, kurš finālā pārspēja šā gada Eiropas junioru čempionu britu Robertu Lambertu, austrālieti Brediju Kērcu un savu tautieti Kacperu Vorinu. Savukārt visvairāk punktu - 18 - ieguva Kērcs. Pašreizējais titula īpašnieks austrālietis Makss Frike piedzīvoja kritienu pusfinālā. Kritiens pusfinālā arī pirmā finālposma uzvarētājam un līderim kopvērtējumā polim Maksimam Drabikam, turklāt ir aizdomas par atslēgas kaula lūzumu un tā ir īpaši slikta ziņa Vroclavas "Betard Sparta" komandai, jo tai jau svētdien Goržuvā jāaizvada Ekstralīgas pusfināla atbildes mačs - bez sava labākā juniora un reizē arī viena no komandas līderiem tikt finālā būs ļoti problēmatiski...

Kopvērtējumā Drabiks pirms pēdējā finālposma (29. septembrī Pardubicē) saglabā pirmo vietu, taču tagad vairs tikai par punktu no viņa atpaliek Smektala - attiecīgi 31 un 30 punktu. Frikem ir 28 punkti, pa 24 punktiem - Lambertam un Kērcam. Tie ir pieci pretendenti uz titulu un medaļām. Pirmo sešinieku ar 19 punktiem noslēdz dānis Andreass Līagers.