Līderis Daugavpilī nepietur

Līderis Daugavpilī nepietur

Gandrīz 6000 skatītāju klātbūtnē Daugavpils "Lokomotīves" spīdvejistiem tomēr neizdevās piebremzēt Polijas Nice līgas līderi Ļubļinas komandu "Speed Car Motor" - zaudējums ar 42:48. Uzvaru viesi sev nodrošināja tikai pēdējā 15. braucienā.

Pēc uzvaras ar 5:1 junioru braucienā (Oļegs Mihailovs izstājās motocikla defekta dēļ un no ierindas izgāja viņa labākais dzinējs, kas nevarēja neietekmēt pašreiz labākā mūsu juniora turpmāko sniegumu) viesi izvirzījās vadībā ar 8:4, taču 5. braucienā Jevgeņijs Kostigovs (aizvadīja savu šosezon pagaidām labāko maču, bet noteikti var vēl labāk - izskatās, ka sāk iebraukties) un Timo Lahti uzvarēja ar 4:2 un panāca 14:16. Vadims Tarasenko un Ķasts Puodžuks ar 4:2 uzvaru 9. braucienā līdzsvaroja mača rezultātu - 27:27.

Lielā mērā divcīņas likteni ietekmēja 11. un 12. braucieni, kuros "Loko" piekāpās ar 2:4 un trīs braucienus pirms beigām viesi atkal bija vadībā ar četru punktu pārsvaru - 38:34. Priekšpēdējā braucienā Tarasenko (labākais mačs šosezon Daugavpilī) un Puodžuks atveda 4:2 - pirms pēdējā brauciena tikai 41:43. Pēdējā braucienā viesiem britam Robertam Lambertam (pagājušā gada Eiropas junioru čemopions, pašreiz lielākā britu spīdveja jaunā cerība) un Dāvidam Lampartam izdevās labāks starts, lai kā centās Lahti un Peters Ljungs, tomēr neko mainīt četru apļu garumā viņi nespēja - 1:5 un 42:48 visā mačā.

"Uzvarēja komanda, kura šovakar bija spēcīgāka. Viss ir taisnīgi," atzina "Loko" treneris Nikolajs Kokins. "Mums mazliet pietrūka junioru punktu, ko noteikti ietekmēja Mihailova labākā dzinēja iziešana no ierindas, pa kādam punktiņam neguva arī līderi un pret tik spēcīgu komandu, kāda ir Ļubļina, ar to pietika, lai zaudētu. Taču mēs cīnījāmies līdz galam un pirms pēdējā brauciena varējām vēl pat cerēt uz uzvaru, taču neizdevās starts...Bija skaista spēkošanās, kurā diemžēl nācās piekāpties."

Pa 10 punktiem daugavpiliešiem atveda Tarasenko un Lahti, pa 7 - Puodžuks un Ljungs, 5 - Kostigovs, 2 punkti - Mihailovam un viens - Artjomam Trofimovam. Junioriem šoreiz kopā tikai 3 punkti, taču jāņem vērā, ka viesu komandas juniori ir starp spēcīgākajiem Nice līgā (viņiem abiem kopā 10 punktu).

Viesiem 10 punktus atveda Lamberts.

Ļubļinas komanda ar 9 punktiem piecos mačos saglabā pirmo vietu Nice līgā, 8 punkti ir Gņezno, 6 - Ribņikas komandai. "Lokomotīve" ar 4 punktiem četros mačos ir 5. vietā.

Nākamais mačs "Loko" būs 20. maijā Gdaņskā ar "Wybrzeze", kura rēķinā arī ir 4 punkti, bet piecos mačos.