Oļegs Mihailovs Daugavpilī izcīna ceturto vietu pirmajā pasaules U21 čempionāta posmā

Oļegs Mihailovs Daugavpilī izcīna ceturto vietu pirmajā pasaules U21 čempionāta posmā

Latvijas jaunais spīdveja braucējs Oļegs Mihailovs piektdien Daugavpilī guva ceturto vietu pasaules U21 čempionāta pirmajā finālposmā.

Mihailovs stabili aizvadīja visas sacensības, vienā braucienā uzvarot, trīsreiz esot otrais un vienreiz paliekot trešais. Pēc tam savā pusfināla braucienā Latvijas sportists bija otrais, bet finālā gan finišēja pēdējā, ceturtajā, vietā, kaut ilgstoši cīnījās par augstākām pozīcijām.

Sacensībās dominēja polis Maksims Drabiks, kurš tikai vienā no vakarā veiktajiem septiņiem braucieniem neguva uzvaru. Otro vietu finālā izcīnīja brits Roberts Lamberts, kamēr trešais bija vēl viens poļu sportists Bartošs Smektala.

Cits Latvijas sportists Artjoms Trofimovs, kurš startēja kā rezervists, trijos braucienos savāca piecus punktus un summā ieņēma 12. vietu. Pamatsacensību dalībnieku vidū bija Dāvis Kurmis, tomēr viņu piemeklēja tehniskas problēmas un sportists palika bez punktiem. Tāpat kā rezervists trasē izbrauca arī Ernests Matjušonoks, bet arī viņš palika bez punktiem.

Pasaules U21 čempionāts tiks noteikts trīs posmu summā. Nākamajos etapos Latvijas sportistiem nav garantēta dalība. Tomēr šie nav pēdējie junioru mači šogad Latvijā, jo jūlija vidū Biķerniekos gaidāmas kvalifikācijas sacensības pasaules U21 komandu čempionātam.

Junioru pasaules čempionāts tiek rīkots kopš 1988. gada, un tikai no 2010. gada turnīrā uzvarētāju sāka noteikt vairāku posmu summā. Tieši šajā 2010. gadā pirmoreiz pie godalgotas vietas tika Latvijas sportists, kad trešo vietu izcīnīja Maksims Bogdanovs. Toreiz viens posms notika arī Daugavpilī, savā trekā viņam esot otrajam.

Trīsreiz pasaules čempionātu dalībnieku sarakstā bija Andžejs Ļebedevs. 2012. gadā viņš nestartēja pamatsacensībās, sportistu atsevišķi uzaicināja uz piekto posmu, kur Andžejs izcīnīja 9 punktus. Ļebedevam pat tika piedāvāts startēt divos atlikušajos posmos Argentīnā, taču, apsverot visus plusus un mīnusus, spīdvejists atteicās. Noslēguma protokolā Andžejs bija divdesmitais 36 dalībnieku konkurencē, kuri kaut reizi bija devušies trekā.

Tuvu goda pjedestālam Andžejs bija 2013. gada sezonā. Summā daugavpilietis ar 28 punktiem ieguva ceturto vietu, līdz bronzai viņam pietrūka viena punkta. Savukārt 2015. gada sezonā A. Ļebedevs atkal startēja fināla pamatsacīkstēs. Vienā no posmiem izcīnīja bronzu, bet summā bija 24 punkti un septītā vieta.