"Loko" - Nice līgas pusfināls, Rīgas junioriem - debija Eiropā

Jau šo piektdien Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda aizvadīs Polijas Nice spīdveja līgas pirmo pusfinālu - plkst. 18:45 savā mototrekā "Loko" uzņems regulārā čempionāta uzvarētāju Ļubļinas komandu "Speed Car Motor". Tik pēkšņas izmaiņas pusfinālu kalendārā neļaus mums sestdien Eiropas pāru čempionāta finālā Brovstā (Dānija) piedalīties ar labākajiem motobraucējiem un līdz ar to tika nolemts uz pāru finālu sūtīt abus pašreiz labākos jaunos Rīgas IK "Auseklis" spīdvejistus.

Sākotnēji Nice līgas kalendārā pusfināli tika paredzēti 2. un 9. septembrī (rezerves diena - 7. septembris), taču pēkšņi uzradās jauns datums - 31. augusts. Daugavpiliešu iebildumi Eiropas pāru čempionāta fināla sakarā tika uzklausīti (labākie "Loko" juniori sestdien Daugavpilī brauks Eiropas junioru izlašu čempionāta finālā), taču netika ņemti vērā. Tika piedāvāts aprēķins, ka uz pāru finālu teorētiski tomēr var paspēt (bija paredzēts, ka tajā brauks Andžejs Ļebedevs un Ķasts Puodžuks), taču - pastāvēja risks arī nepaspēt... Var saprast poļu pusi, jo viņiem ir līgums ar televīziju par noteikta Nice līgas maču skaita translēšanu, dažas pārraides ir atcēlušās laika apstākļu dēļ, bet līgumā paredzēto translāciju skaitu jāievēro (televīzija līgai maksā labu naudu) un telev;izija var rādīt maču piektdien vakarā, jo svētdien jau ieplānotas citas spīdveja pārraides. Šādā situācijā tika pieņemts lēmums pēc principa "nav ļaunuma bez labuma" - labi, nespēkosimies mēs šogad par Eiropas pāru čempionāta medaļām (ar vienu Ļebedevu tas nebūtu iespējams, bet piedalīties tikai piedalīšanās dēļ Andžejam nav stimula), toties dosim iespēju pirmo reizi tik augstā līmenī braukt abiem pašreiz labākajiem Rīgas spīdveja puišiem - Rūdolfam Sproģim un Ričardam Ansviesulim. Abiem tā būs ļoti laba skola un pieredze, jo tik augsta līmerņa sacensībās abi vēl nekad nav piedalījušies (pretī stāsies tādi miestari, kā, piemēram, Mihaels Jepsens Jensens, Gžegožs Zengota, Nikolass Kovati, Viktors Kulakovs, Olivers Bertzons, Linuss Sundstrēms...).

"Loko" sastāvs piektdienas pirmajam Nice līgas pusfinālam pret Ļubļinu būs vislabākais, abos regulārā čempionāta mačos "Speed Car Motor" komandai šosezon esam zaudējusī, tā ka puiši ir apņēmības pilni uzvarēt. Viesi uz Daugavpili arī ved savus labākos braucējus ar 2011. gada pasaules vicečempionu zviedru Andreasu Junsonu, Eiropas junioru čempionu un vienu no Eiropas pieaugušo čempionāta līderiem britu Robertu Lambertu, kā arī pagājušā gada Austrālijas čempionu Semu Mastersu priekšgalā. Nebūs viesiem tikai viena no viņu labākajiem junioriem Oskara Bobera, toties būs brāļi Dāvids un Viktors Lamparti (Viktors ir šā gada pasaules junioru čempions Polijas izlases sastāvā un sestdien brauks Daugavpilī arī Eiropas junioru komandu čempionāta finālā), kā arī mūsu publikai labi zināmais bijušais "Loko" braucējs Pāvels Mesjoncs.