Andžejs Ļebedevs - SEC kvalifikācijas finālā

Andžejs Ļebedevs - SEC kvalifikācijas finālā

2017. gada Eiropas čempions un pašreizējais Daugavpils "Lokomotīves" līderis Andžejs Ļebedevs iekļuva Eiropas spīdveja čempionāta (SEC) kvalifikācijas finālā - proti, 25. maijā Nireģhāzas mototrekā Ungārija viņš spēkosies par vietu Eiropas čempionāta finālposmos. Sacensībās Rovnā (Ukraina) daugavpilietis uzvarēja trijos no pieciem braucieniem, ieguva 12 punktus, bet tad uzvarēja papildbraucienā par vietu posma finālā, kurā ieņēma otro vietu.

Ļebedevs sāka ar otri vietu, piekāpdamies tikai polim Janušam Kolodzejam, kurš pēc trešās braucienu sērijas sliktas pašsajūtas dēļ izstājās no sacensībām. Šajā braucienā kritienu piedzīvoja un savainojuma dēļ no sacensībām izstājās Andrejs Karpovs (Ukraina). Nākamos trīs savus braucienus Ļebedevs uzvarēja, pārspēdams citus favorītus - dāni Peteru Kildemandu un poli Pāvelu Pžedpeļski, bet savā pēdējā braucienā finišēja trešais aiz dāņa Mihaela Jepsena Jensena un soma Tero Ārnio. Tas bija vienīgais brauciens pamatsacensībās, kas Andžejam nesanāca. 12 punkti summā deva 3. vietu (Kildemandam arī 12 punktu, taču viņam bija četras uzvaras braucienos). Pirmais - Jepsens Jensens (13 punkti). Tas Andžejam nozīmēja piedalīšanos papildbraucienā par vietu finālā. Būtu Andžejs savā pēdējā braucienā finišējis otrais - uzreiz būtu kvalifikācijas posma finālā...

Lielāko pārsteigum sagādāja 18 gadus vecais ukraiņu talants Marko Ļevišins, kurš šosezon ir pieteikts Daugavpils "Lokomotīves" sastāvā. Ļevišins izrēķinājās gan ar Pžedpeļski (finišēja otrais aiz Ļebedeva), gan jau distancē apsteidza Jepsenu Jensenu un Kolodzeju, pirms pēdējā brauciena viņa rēķinā bija 9 punkti un nebija nereāli atvest trīs punktus, kas garantētu vietu četriniekā, taču... Kritiens. Tiesa, vēl palika iespēja braukt "pēdējās cerības pusfinālā" - proti, pirmie divi - Jepsens Jensens un Kildemands - jau nodrošināja vietu finālā un SEC Challenge sacensībās, bet Ļebedevam, Pžedpeļskim, Ļevišinam un Ārnio vajadzēja aizvadīt braucienu par vēl divām vietām finālā un līdz ar to SEC kvalifikācijas finālā. Andžejs startēja no pirmā celiņa un uzvarēja. Otrais - Pžedpeļskis, kurš līdz ar to arī brauks uz finālsērijas pretendentu izšķirīgajām sacensībām.

Vēl atlika fināls. Jepsens Jensens, Kildemands, Ļebedevs vai Pžedpeļskis. Uzvarēja Jepsens Jensens, bet Andžejs Ļebedevs finišēja otrajā vietā, savukārt trešais - Kildemands.