"Lokomotīve" kārto formalitātes

Sesto uzvaru Polijas Nice spīdveja līgas čempionātā svētdien guva Daugavpils "Lokomotīve", kas savā mototrekā ar 57:33 pārspēja Krakovas komandu "Wanda". Turnīra tabulā "Loko" ir otrajā vietā.

Kaut gan viesu komandas treneri nolēma tomēr iekļaut sastāvā 2016. gada Grand Prix pretendentu Rīgas pusfināla otrās vietas ieguvēju Andriju Karpovu, tomēr tas būtiski neietekmēja spēku samēru (no "Wanda" līderiem nebija tikai austrālieša Deivija Vota, taču diezin vai arī viņš kaut ko būtiski būtu mainījis). "Loko" rindās tika nolemts nepieteikt zviedru Fredriku Lindgrenu, kuram sestdien vēlu naktī pēc Latvijas laika beidzās GP pretendentu pufināls Terencāno (6. vieta un vieta finālā), bet viņa vietā dot iespēju vairāk braukt junioriem Ivanam Pļešakovam un Dāvim Kurmim. Abu komandu pirmajā mačā Krakovā daugavpilieši uzvarēja ar 49:41, bet tagad paņēma arī trīs punktus - divi par uzvaru un tā sauktais bonuspunkts. Tā bija pirmā Krakovas komandas viesošanās Daugavpilī.

Pēc pirmās braucienu sērijas bija 16:8 mājinieku labā, bet vēl pēc četriem braucieniem - 30:18. Pāra punktu summā viesi uzvarēja pavisam tikai vienā braucienā no 15, bet indivuduāli no viesiem divreiz pirmais bija tikai jau pieminētais Karpovs.

"Lokomotīves" rindās 14 no 15 iespējamajiem punktiem atveda Maksims Bogdanovs, sekmīgs sniegums GP pretendentu Rīgas pusfinālā turpinājās mačā pret Krakovas komandu Ķastam Puodžukam - 12 punktu, attiecīgi 11 un 10 punktu - Antonio Lindbekam (pirms mača fanu klubs pasniedza viņam skaistu torti par uzvaru Zviedrijas izlases rindās Pasaules kausa izcīņā) un Jūnasam Kīlmekorpi. Andžejs Ļebedevs pievienoja 7 punktus, bet Pļešakovam - 3 punkti.

Šajā mačā nepiedalījās, bet ir pieminams vēl viens mūsu juniors Jevgeņijs Kostigovs, kurš sestdien Eiropas junioru čempionāta pusfinālā Francijā ieguva 9 punktus, ieņēma 6. vietu (papildbraucienā uzvara pār slavenā itāļu spīdvejista Armando Kastanjas dēlu Pako Kastanju, kuram arī bija 9 punkti) un iekļuva finālā rezervista lomā.

Nice līgas turnīra tabulā līdere ar 17 punktiem ir Ribņikas ROW komanda, "Lokomotīvei" - 14 punktu, bet Ostruvas "Ostrovia" un Bidgoščas "Polonia" - pa 10 punktiem. Nākamais mačs "Loko" tagad būs tikai 26. jūlijā Bidgoščā, bet 18. jūlijā Daugavpilī - Latvijas GP izcīņā ar visas pasaules spīdveja elites piedalīšanos. Tuvākajā laikā kļūs zināms, kurš no Latvijas spīdvejistiem šajā posmā startēs ar wild card.