Ansviesulis un Matjušonoks - par vietu Eiropas U19 čempionāta finālā

Ansviesulis un Matjušonoks - par vietu Eiropas U19 čempionāta finālā

Latvijas jaunie spīdvejisti Ričards Ansviesulis un Ernests Matjušonoks šodien Pardubices mototrekā Čehijā spēkosies par iekļūšanu Eiropas U19 čempionāta finālā. Tikai seši labākie iegūs tiesības svētdien Žarnovicas mototrekā Slovākijā piedalīties finālā. Vieta finālā jau ir piešķirta Francim Gustam un tas nozīmē, ka svētdien viņš nevarēs palīdzēt Daugavpils "Lokomotīvei" Polijas eWinner 1. līgas mačā Gņezno ar turienes komandu "Start" (Gustu visticamāk aizstās Daniils Kolodinskis).

Koronavīrusa pandēmijas dēļ šogad notiks tikai viens Eiropas U19 čempionāta pusfināls. Liela daļa Ričarda Ansviesuļa un Ernesta Matjušonoka konkurentu nav pagaidām plašākai publikai labi zināmi, taču var paredzēt, ka par sešām pirmajām vietām spēkosies vismaz 10-12 jaunie spīdvejisti.

Zināmākais no konkurentiem ir čehs Petrs Hlupačs, kurš pērn jau piedalījās U21 pasaules čempionāta finālposmos (pēdējā no tiem tieši Pardubices mototrekā atveda 6 punktus, turklāt viņš ir arī Pardubices kluba audzēknis) un kurš jau ir stabils Čehijas U21 izlases dalībnieks. Starp favorītiem jāpiemin vēl vienu čehu motobraucēju Danielu Klimu, vācu talantu, 2018. gada pasaules čempionu 250 kub.cm klasē Benu Ernstu, vienu no labākajiem jaunajiem somu spīdvejistiem Timo Salonenu, tradicionāli jārēķinās ar Polijas (Kacpers Lobodziņskis), Dānijas (Esbens Hjerilds) un Lielbritānijas (Drjū Kemps, Džeisons Edvardss un Leons Flints) spīdvejistiem. Brauks pusfinālā arī Rīgas publikai labi zināmais igaunis Markuss Maksimuss Lills, kurš tikai nesen pēc savainojuma atsāka braukšanas treniņus.

Ansviesulis nesen uzvarēja sacensībās Somijā (no labākajiem somu spīdvejistiem nebija tikai brāļu Lahti), bet pirms tam bija ceturtais Itālijas čempionāta 1. posmā, savukārt Matjušonokam ir diezgan liela pieredze Polijas junioru komandu čempionātā (pagājušajā sezonā), tā ka abiem mūsu puišiem ir cerības tikt finālā.

Savukārt Latvijas junioru izlase - šeit minētie plus pēdējo divu gadu Latvijas junioru čempions Oļegs Mihailovs - piedalīsies pasaules junioru komandu čempionāta pusfinālā, kur pretī būs Čehijas un Slovākijas izlases. Finālā iekļūs tikai uzvarētāji.