Latvijas spīdveja junioru izlase - pasaules čempionāta finālā

Latvijas spīdveja junioru izlase - pasaules čempionāta finālā

Latvijas junioru spīdveja izlase jau bija ieguvusi bronzas medaļas Eiropas U21 komandu čempionātā, bet tagad tā pirmo reizi vēsturē iekļuva pasaules U21 komandu čempionātu finālā. Sestdien Pardubices mototrekā Latvijas spīdvejisti pieveica mājiniekus čehus un viņu kaimiņus slovākus.

Jau pirms sacensībām bija skaidrs, ka spēkošanās par vienīgo ceļazīmi uz finālu būs starp Latvijas un Čehijas izlasēm, taču svarīgi bija ne tikai braucienu starp abu šo valstu spīdvejistiem (sacensības ritēja pēc pāru braucienu principa - proti, katrā braucienā viens divu komandu pāris), bet arī nezaudēt punktus vai pēc iespējas mazāk punktu zaudēt braucienos ar slovākiem, kuru sastāvā ir vismaz viens labs juniors (Dāvida Pacalajs).

Latvijas izlase ieguva 49 punktus, Čehija - 43, bet Slovākija - 16 punktus. Visvairāk punktu mūsu izlasē atveda tie, kas pagaidām ir Daugavpils "Lokomotīves" rezervē - Daniilam Kolodinskim 16, bet Ernestam Matjušonokam 14 punktu. Oļegs Mihailovs atveda 9, Franciis Gusts - 7 (viena izstāšanās motocikla defekta dēļ) un Ričards Ansviesulis - 3 punktus (divos braucienos). Tas liecina tikai par to, ka Latvijas izlase bija spēcīgāka tieši kā komanda.

Pasaules U21 čempionāta fināls risināsies 5.septembrī Dānijā.

Jau šodien Žarnovicā (Slovākija) Eiropas U19 čempionāta finālā piedalīsies Gusts, Matjušonoks un Ansviesulis, savukārt Mihailovs un Kolodinskis devās uz Gņezno, kur šodien Polijas eWinner 1. līgas mačā Daugavpils "Lokomotīve" tiksies ar vienu no līderēm "Start" komandu. Mums "viesa" lomā atkal acīmredzot brauks Vadims Tarasenko, bet nebūs Linusa Sundstrēma. "Start" rindās ir bijušais "Loko" viens no līderiem soms Timo Lahti, Oskars Fajfers, Adrians Gala, 2018. gada Zviedrijas vicečempions Olivers Berntzons, dānis Fredriks Jakobsens, horvāts Jurica Pavličs (pēdējos mačos gan nepiedalījās)...