U19 spīdveja junioriem - Eiropas pāru sudrabs

U19 spīdveja junioriem - Eiropas pāru sudrabs

Otro gadu pēc kārtas sudraba medaļas Eiropas kausa izcīņā spīdvejā pāriem U19 vecuma grupā ieguva Latvijas jaunie spīdvejisti. Pagājušajā gadā tie bija Artjoms Trofimovs un Ernests Matjušonoks, šogad - Matjušonoks, Francis Gusts un Ričards Ansviesulis. Turklāt Ansviesulis kļuva par rezultatīvāko braucēju starp visiem.

Sacensības vienā no bijušās VDR spīdveja centriem Gistrovā sākās ar apmēram studas nokavēšanos un beidzās pēc Latvijas laika jau pēc pusnakts. Stipra lietus dēļ sacensību rīkotāji bija spiesti ar biezām plēvēm noklāt celiņu, lai sacensības vispār varētu aizvadīs. Tika veikti vēl arī papildus darbi mototreka sagatavošanās un tas - ņemot vērā laika apstākļus - bija labā stāvoklī.

Latvijai sacensības sāka Ansviesulis un Matjušonoks, kuri ar 5:1 pārspēja Lielbritānijas duetu, bet tad ar ar 4:2 (Ansviesulis atkal pirmais, Matjušonoks - šoreiz trešais) pieveica Dāniju un tas jau bija pieteikums uz medaļām. Ļoti labi īsajam un tehniskajam mototrekam "piešāvās" Ansviesulis, kurš uzvarēja četros no sešiem braucieniem, bet divos bija otrais. Ar Zviedriju - 3:3, ar Čehiju - 2:4, kas mūsējiem bija vienīgais zaudējums (Ansviesulis - otrais, Gusts - ceturtais), ar Poliju - 3:3 (Ansviesulis atkal pirmais) un tad kļuva skaidrs, ka medaļas praktiski jau kabatā. Arī ar Gistrovas kluba junioriem (startēja ārpus konkurences) - 3:3. Summā - 20 punktu un 16 no tiem - Ričarda Ansviesuļa rēķinā, kurš aizvadīja savas līdz šim labākās sacensības. Matjušonokam - 3 punkti 3 braucienos, Gustam - viens punkts 3 braucienos.

Par Eiropas kausa ieguvējiem kļuva Čehijas jaunie spīdvejisti - 23 punkti, bet trešie ar 19 punktiem - Polijas jaunie talanti. Spīdveja lielvalstis Polija, Zviedrija, Dānija un Lielbritānija - aiz mums. Kaut U19 sacensībās, bet patīkami.

Gistrovā bija vēl viens pierādījums tam, cik talantīgi juniori aug Latvijas spīdvejā, cik vērtīga savulaik bija spīdveja atjaunošana Rīgā. Vēl taču ir Daniils Kolodinskis, Aleksejs Pilacs, Māris Streļcovs, Rūdolfs Sproģis un vēl 2-3 pagaidām mazāk zināmi puiši. No pašreizējiem "Lokomotīves" junioriem tikai Olegs Mihailovs nākamsezon vairs nebūs juniora statusā (spīdvejā juniors ir līdz 21 gadam ieskaitot - ja, piemēram, 1. janvārī tev paliek 21 gads, tad visu gadu tik un tā esi juniora statusā). Nākotne rādās laba, taču to jāsāk veidot jau tagad - tagadnē.

Daugavpils "Lokomotīvei" šodien plkst. 15 ļoti svarīgs mačs Gdaņskā par vietas saglabāšanu polijas eWinner 1. līgā. Uzvaras gadījumā atkal viss būs lielā mērā pašu rokās (pēdējais mačs 4. oktobrī mājās ar Lodzas "Orzel"), bet zaudējuma gadījumā atkal lielā mērā būsim atkarīgi no konkurentiem. Sastāvs "Loko" solās būt labākais, jo vesels jau ir Pontuss Aspgrens un klāt acīmredzot būs arī "viesis" Vadims Tarasenko.