Francis Gusts būs “ viesis” Vroclavas komandā

Francis Gusts būs “ viesis” Vroclavas komandā

Viens no talantīgākajiem jaunajiem Latvijas spīdvejistiem Francis Gusts kļuvis par "viesi" vienā no spēcīgākajām Polijas spīdveja komandām Vroclavas "Betard Sparta". Šādā pašā statusā šajā Ekstralīgas komandā šosezon ir arī Andžejs Ļebedevs (savulaik bija tās sastāvā Polijas vicečempions), kurš tagad pārstāv 1. līgas jaunpienācēju Krosno komandu.

Francis Gusts uzaicināts tā sauktā "viesa" statusā kā U24 braucējs. Ko tas nozīmē? "Viesis" drīkst būt uzaicināts, ja kādam no pamatsastāva braucējiem ir pozitīvs COVID-19 tests. Ar šo sezonu visās trijās Polijas spīdveja līgās komandu sastāvos mačā jābūt vienam U24 braucējam jeb braucējam vecumā līdz 24 gadiem un tieši šādu braucēju nepieciešamības gadījumā varētu aizstāt Gusts. Pašreiz Vroclavas komandā kā U24 braucēji ir Gļebs Čugunovs un brits Daniels Bjūlijs. Savukārt Andžejs Ļebedevs un polis Jakubs Jamrogs nepieciešamības gadījumā varētu aizstāt kādu no pieaugušajiem braucējiem. Vroclavas komandas rindās ir tādi meistari kā trīskārtējais pasaules čempions brits Tais Vofindens, Artjoms Laguta un Macejs Janovskis.

Francis Gusts arī šosezon pārstāvēs Daugavpils "Lokomotīvi", kurai starts Polijas 2. līgas čempionātā paredzēts 2. maijā Žešuvā (pirmais mačs mājās paredzēts 8. maijā ar Landshutas komandu no Vācijas, taču COVID-19 ierobežojumi vēl var kaut kokalendārā arī mainīt), viņam ir līgums arī ar Zviedrijas čempionvienību "Masarna Avesta" (Zviedrijas spīdveja līgas starts pārcelts uz jūnija sākumu). "Lokomotīves" rindās U24 braucēja statusā šosezon būs pagājušā gada junioru pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Oļegs Mihailovs.

Jau nākamnedēļ "Loko" junioru komanda - Francis Gusts, Daniils Kolodinskis, Ernests Matjušonoks un Ričards Ansviesulis - aizvadīs pirmās sacensības Polijas junioru komandu čempionātā.