Cerības uz Gustu

Cerības uz Gustu

Junioru pasaules čempionāta pusfinālā spīdvejā Daugavpilī diemžēl nevienam no Latvijas pārstāvjiem neizdevās iekļūt pirmajā četriniekā un līdz ar to finālā.

Ja Artjomam Juhno un Ņikitam Kauliņam tā pirmām kārtām bija pieredzes krāšana, tad Ernests Matjušonoks un Ričards Ansviesulis bija starp pretendentiem uz tikšanu četriniekā. Diemžēl - neizdevās. Abiem slikts bija sacensību sākums.

Pēc pirmajām divām braucienu sērijām Matjušonokam bija tikai viens punkts, bet Ansviesulim trīs punkti, Abi ļoti centās, abiem krietni labāks bija sacensību turpinājums, taču pārāk daudz tika zaudēts sākumā. Matjušonoks sakrāja deviņus, bet Ansviesulis astoņus punktus, kas bija par maz, lai būtu četriniekā.

Pārsteidzoši uzvarēja, turklāt ar 15 no 15 iespējamajiem punktiem, astotais labākais dāņu juniors Kevins Jūls Pedersens, otrais bija čehs Daniels Klima, bet galvenie favorīti poļi Mateužs Cerņaks un Viktors Lamparts ieņēma 3. un 4. vietu. Šis kvartets arī iekļuva finālā.

Francis Gusts sestdien Slovēnijas trekā Krško izcīnīja uzvaru pasaules U-21 čempionāta pusfinālā un kvalificējās finālam.

Gusts uzvarēja četros no pieciem braucieniem un vienā bija otrais, kas deva 14 punktus, turklāt latvietis laboja treka rekordu. Aiz viņa ar 12 punktiem bija polis Mateušs Švidnickis, dānis Jonass Knudsens un čehs Petrs Hlupāčs, arī šai trijotnei nodrošinot vietu finālā.

Otras sacensības sestdien notika Daugavpilī, kur Ernests Matjušonoks uzvarēja pēdējos divos braucienos, tomēr ar deviņiem punktiem nebija gana, lai pakāptos augstāk par sesto vietu. Ričards Ansviesulis ar astoņiem punktiem bija astotais, abiem latviešiem netiekot finālā. Visos piecos braucienos uzvarēja dānis Kevins Jūls Pedersens. Ņikita Kauliņš divos braucienos pie punktiem netika un palika 16., bet Artjoms Juhno nestartēja.

Finālposmi iecerēti 27.maijā Prāgā, 14.augustā Kārdifā un 30.septembrī Toruņā.Pasaules junioru čempionāts norisinās sportistiem līdz 21 gada vecumam.

Pagājušajā sezonā Gusts finišēja sestajā vietā, Daniils Kolodinskis - desmitajā vietā, bet Ernests Matjušonoks - 17.vietā. Triju posmu summā par uzvarētāju kļuva polis Jakubs Miškovjaks, kurš Polijai izcīnīja 15. čempiona titulu šajās sacensībās. Sudrabs tika dānim Madsam Hansenam, bronza - polim Viktoram Lampartam. Vēl sezonu iepriekš Covid-19 pandēmijas dēļ uzvarētājs tika noskaidrots vienās sacensībās Pardubicē, Latvijas spīdvejistam Oļegam Mihailovam izcīnot bronzas medaļu.