Spīdveja izlase brauc vāji un izstājas

Spīdveja izlase brauc vāji un izstājas

Ar pamatīgu Latvijas izlases spīdveja izlases fiasko noslēdzies Pasaules kausa izcīņas pusfināls spīdvejā. Mūsu komanda ieguva tikai 11 punktus, krietni atpaliekot no pārējām komandām, tādā veidā izstājoties no cīņas par medaļām.

Fantastiskais Latvijas izlases četrinieka sniegums iepriekšējā sezonā (6. vieta un nemaz tik tālu nebija arī lielais fināls) lika ar cerībām raudzīties uz šī gada sacensībām. Protams, ka traumētā Vjačeslava Girucka prombūtne lika bažīties par ceturtā līdzvērtīgā spīdvejista iztrūkumu, tomēr ar Ķasta Puodžuka, Maksima Bogdanova un Andžeja Ļebedeva prasmēm vajadzēja pietikt, lai Pasaules kausa pusfinālā apsteigtu vismaz Čehiju, kas ļautu kvalificēties "race-off" mačiem cīņā par pēdējo ceļazīmi uz finālu.

Pirmie divi braucieni raisīja optimismu, jo tajos labi startus paņēma Maksims Bogdanovs un Ķasts Puodžuks. Diemžēl pretinieku kritieni lika atkārtot startus un tajos gan viens, gan otrs augstāk par trešo vietu netika. Nesekmīgi brauca Kostigovs un Ļebedevs, kas pēc pirmās sērijas deva tikai divus punktus. Jāsaka, ka specifiskajā zviedru trekā ļoti liela nozīme bija startam, kas nebija mūsu spēcīgākais ierocis ne šodien, nedz arī iepriekš.

Sacensību turpinājums bija vēl vājāks, toties Latvijas galvenā konkurente Čehija pārsteidza ar ļoti labu braukšanu. Zviedrija iesāka ar divām nullītēm, toties pamazām ieskrējās un kopā ar Dāniju sāka atrauties. Tas gan arī bija paredzams, jo pat bez labākā sastāva Zviedrijas un Dānijas izredzes tika vērtētas augstāk par Latvijas un Čehijas.

Pēc divām braucienu sērijām Latvijai bija tikai 3(!) punkti, bet čehiem jau 11. Pēc nākamā brauciena pārsvars sasniedza pat 10 punktus, tomēr pamazām, regulāri finišējot trešajiem vai otrajiem (tas gan visu sacensību laikā izdevās tikai Ļebedevam), deficīts sāka sarukt. Latvija izmantoja arī džokeru (Bogdanovs atveda divus punktus) un cīņā ar Čehiju vairs tikai 9:13. Diemžēl sekojošajā braucienā Čehijai uzvara, bet pēc tam arī otrā vieta ar džokeru un summā jau 20:9...

Atlikušajos braucienos Latvija laiku pa laikam veiksmīgi paņēma startu, bet distancē pozīcijas tika zaudētas. Sīkstā cīņā uzvarēja Dānija (48 punkti), kas pa taisno kvalificējās finālam. Otrā palika Zviedrija (43), bet Čehija trešā ar 24 punktiem. Latvijai ļoti vājš sniegums un 11 punkti. Ar 5 punktiem labākais bija Bogdanovs, četrus punktus atveda Ļebedevs, bet Puodžuks tikai divus.

Šī gada Pasaules kausu Latvija noslēdza astotajā vietā (pirmajā pusfinālā Itālijai tikai 10 punkti), kas, iespējams, ļaus pa taisno iekļūt arī nākamā gada pusfinālā, ja 2015. gada čempionātam pieteiksies neliels komandu skaits.

Lielais fināls notiks sestdien, bet pēdējā ceļazīme uz to tiks sadalīta ceturtdien Bidgoščā.