«Optibet Lokomotīve» spīdvejisti sāk ar smagu uzvaru pār Vācijas čempioniem

«Optibet Lokomotīve» spīdvejisti sāk ar smagu uzvaru pār Vācijas čempioniem

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" pirmajā Polijas 2. līgas spīdveja čempionāta mačā savā mototrekā izcīnīja smagu uzvaru pār daudzkārtējo (19 reizes) un pašreizējo Vācijas čempionu Landshutas "Devils" - 47:42. Viesi apliecināja, ka arī viņi šosezon ir vieni no 2. līgas favorītiem, savukārt mājiniekiem mačs ritēja pārāk nervozi un kā pa ciņiem.

Mača sākums tika pārcelts par divām stundām, jo lietavu dēļ celiņu nebija iespējams savlaicīgi sagatavot. Tas būtiski ietekmēja arī mototreka kvalitāti - tas nekļuva sliktāks, tas kļuva citādāks nekā tika iepriekš gatavots un kādam gatavojās mājinieki. Celiņš bija ciets, tā ārmalu apdzīšanai nevarēja pilnvērtīgi izmantot un tāpēc braucienu liktenis lielā mērā izšķīrās startā, pirmajā līkumā un izejā no pirmā līkuma. Bija tikai 3-4 apdzīšanas nākamajos apļos. Starti "Loko" spīdvejistiem īpaši nevedās un tas radīja papildus grūtības. Vieglu maču neviens arī negaidīja, jo Ladshutas komanda patiešām ir spēcīga, bet tomēr pārliecinošāka uzvara netika gūta vispirms sava nestabilā snieguma nevis "Devils" komandas izcila snieguma dēļ.

Ķibeles sākās jau otrajā jeb junioru braucienā - konkurenti jau stāvēja pie starta lentām, bet Daniila Kolodinska mehāniķi vēl darbojās ap viņa braucamo... Rezerves motociklu tā arī neizdevās savlaicīgi iedarbināt (vai nav nolaidība?) un pie starta lentām Daniils ieradās par vēlu... Pēc mirkļa līdzīga ķibele gadījās vācu junioram Mariusam Hillebrandam un viņam vairs vispār nebija laika kaut ko mainīt. Francis Gusts piekāpās startā un arī visā braucienā 16 gadus vecajam "Vācijas spīdveja lielākajam talantam" Norikam Blēdornam (braucienu programmā viņa uzvārds bija nodrukāts nerapreizi - Blēdoms). Abi vēlreiz tikās 4. braucienā un šoreiz Gusts revanšējās, taču Blēdorns pēc neveiksmīga brauciena sākuma finišā zaudēja mazāk nekā par sprīža tiesu. Trešais finišēja Tomass Junasons - 4:2 braucienā un 13:10 summā. Nākamajā braucienā Hanss Andersens pārliecinoši uzvarēja, bet Ernests Matjušonoks no ceturtās vietas spēja pakāpties uz otro - 5:1 un summā 18:11. Pēc Junasona un Jevgeņija Kostigova uzvaras ar 5:1 7. braucienā rezultāts kļuva 25:16 un likās, ka tūdaļ to vēl vairāk palielināsim - nākamajā braucienā Oļegs Mihailovs un Gusts stājās pret viesu vājāko pāri Valentīnu Grobaueru un Niku Škorju. Likās - jābūt 5:1, bet iznāca - 1:5... Izejā no pirmā līkuma Mihailovs sagriezās šķēsām celiņam, tas lika samazināt ātrumu Gustam. lai nenotiktu sadursme, bet konkurenti pa to laiku abi bija garām... Un neizdevās kaut vienu no viņiem apsteigt. Savukārt, kad 10. braucienā Blēdorns un Mihaēls Hērtels ar 5:1 uzvarēja Andersenu un Matjušonioku, tad mača rezultāts kļuva tikai 30:29 "Loko" labā un pamatoti radās bažas par uzvaru mačā. Labi, ka 11. braucienā lielisks starts padevās Matjušonokam, kurš arī pārliecinoši brauca pirmais, savukārt Kostigovs pārliecinoši bija otrais un tika gūta 5:1 uzvara pār viesu līderi Kaiu Hukenbeku (pirms tam bija 8 no 9 iespējamajiem punktiem) - 35:30. Ne mazāk būtiska bija Mihailova un Junasona uzvara 13. braucienā ar 4:2 un pirms pēdējiem diviem braucieniem "Loko" bija vadībā ar 42:35. Viesi uz abiem pēdējiem braucieniem lika Hukenbeku un Blēdornu, taču jaunais vācietis laikam jau bija nedaudz paguris - tikai viens punkts (trešā un ceturtā vieta). 2:4 priekšpēdējā un 3:3 pēdējā braucienā deva uzvaru visā mačā ar 47:42.

Kostigova rēķinā 11 punktu, Mihailovam - 10, Andersenam - 9, Matjušonokam - 6, Junasonam un Gustam - pa 5 un Kolodonskim - viens punkts. Tikai Kostigovs aizvadīja visu maču stabili, arī Mihailovam bija tikai viens izteikti slikts brauciens (jau minētais 8. brauciens), bet visiem pārējiem trūka gan stabilitātes, gan ātruma, gan pārliecības. Tas mazāk attiecas uz junioru Matjušonoku, kuram tas bija pirmais mačs karjerā komandas pamatsastāvā un viņš vairāk tika nekā netika galā (atcerēsimies kaut vai tik svarīgo uzvaru 11. braucienā), turklāt viņš brauca nevis juniora, bet pieaugušā braucēja statusā.

Viesu rindās 15 punktus atveda Hukenbeks un tas viņam sešos braucienos ir tikai likumsakarīgi, toties Blēdorna 12 punkti bija liels pārsteigums. Bijušais pasaules un Eiropas junioru čempions minispīdvejā (85 kub.cm klasē) jau pērn bija 8. vietā Eiropas U21 čempionāta finālā, viņš jau 15 gadu vecumā Landshutas komandas rindās kļuva par Vācijas čempionu un jau tad vienā no finālmačiem atveda 14 punktus, bet tagad arī Daugavpilī apliecināja, ka ne velti viņu sauc par "lielāko talantu Vācijas spīdvejā" (17 gadi Blēdornam būs 1. jūnijā; viņa mammas brālis Tomijs Dunkers 1997. gadā bija pasaules čempions garajā trekā jeb hipodromā). Būs interesanti viņam pasekot.

Nākamais mačs "Optibet Lokomotīvei" būs tikai 30. maijā Opolē, bet junioru komandai jau nākamnedēļ nākamie divi posmu Polijas junioru komandu čempionātā.