Optibet Lokomotīvei zaudējums Opolē

Optibet Lokomotīvei zaudējums Opolē

Daugavpils Optibet Lokomotīve Polijas spīdveja 2. līgas mačā Opolē ar 38:51 zaudēja vienam no saviem galvenajiem konkurentiem cīņā par uzvaru 2. līgas čempionātā vietējam klubam OK Kolejarz. Var teikt, ka "dzelzceļnieki" nolaida "Lokomotīvi" no sliedēm un uzvarēt otrā riņķa mačā savā mototrekā ar vismaz 14 punktu pārsvaru būs ļoti grūti (tad iegūsim 3 nevis 2 punktus).

Pagājušajā naktī Opoles apkaimē stipri un ilgi lija, tāpēc vietējā mototreka darbinieki jau kopš plkst. 5.30 no rīta darbojās celiņā, taču tik un tā maču nebija iespējams sākt laicīgi - starts pirmajam braucienam tika dots apmēram pusstundu vēlāk nekā bija paredzēts. Celiņš tika sagatavots pietiekami labi, katrā ziņā uz tā varēja veikt apdzīšanas menevrus un atlika tikai pēc iespējas ātrāk pierast braukt par 52 metriem īsākā spīdveja aplī nekā tas ir Daugavpils mototrekā.

Pirmajā braucienā Tomass Junasons un Jevgeņijs Kostigovs atveda 4:2 uzvaru, bet junioru braucienā starts tika dots četras reizes - vispirms kritienu piedzīvoja Kacpers Lobodzinskis un brauciens tika apturēts (Francis Gusts un Ričards Ansviesulis veda 4:2 uzvaru), tad, būdams līderis, kritienu piedzīvoja Ansviesulis, tad startu nācās atkārtot, jo par ātru startēja Bartlomejs Kovaļskis (pāragra starta nebija) un tikai ar ceturto reizi braucēji devās ceļā - Kovaļskis pārspēja Gustu. Nākamajā braucienā kritienu piedzīvoja un mačā vairs nepiedalījās Ernests Matjušonoks (savainojuma nav), bet Hanss Andersens finišēja otrais - 2:4 un mājinieki ievirzījās vadībā ar 9:8. Gusts un Oļegs Mihailovs atveda 3:3 nākamajā braucienā un pēc pirmās braucienu sērija bija 11:12. Piektajā braucienā kritienu piedzīvoja Mihailovs, pats necieta, bet galvenais motocikls izgāja no ierindas - otrs braucamais tik ātrs nebija un tas mača turpinājumā būtiski ietekmēja. Nevar pārmest centības un vēlēšanās trūkumu, taču vairākos braucienos nedaudz pietrūka, lai atvestu neizšķirtu vai uzvarētu nevis zaudētu.

Neapstrīdams daugavpiliešu līderis bija zviedrs Junasons, taču viņam bija maz stabilu palīgu. 8. braucienā Junasons skaistā duelī pārspēja mājinieku pirmo numuru un savu tautieti Jakobu Torselu, trešais finišēja Mihailovs un rezultāts saruka līdz 21:26. Vēl pēc diviem braucieniem mājinieki panāca 34:25, taču 4:2 uzvaras Kostigovam ar Mihailovu un Junasonam ar Ansviesuli trīs braucienus pirms beigām atkal deva cerību - tikai 33:38. Taču diemžēl 13. brauciens kļuva mūsējiem par nelaimīgāko - Junasons pēc neveiksmīga starta izlauzās uz otro vietu un trenkāja Torselu, taču pēdējā līkumā pirms finiša motocikla dēļ bija spiests piekāpties vēl arī Oskaram Polisam - 1:5 un 34:43 pirms pēdējiem diviem braucieniem. Jāsamazina starpību, taču notika otrādi - Andersenam pāragrs starts, viņa vietā izbrauca Ansviesulis un kopā ar Mihailovu neko nespēja pretstatīt Hansenam un Andrejam Kudrjašovam - 1:5 un 35:48. Pēdējā braucienā Junasons apsteidza Torselu un Polisu, taču pēdējā līkumā (atkal!) pats mazliet kļūdījās un Poliss aizbrauca garām. 4:2 uzvaras vietā (trešais bija Kostigovs) sanāca 3:3 un palika 13 punktu starpība - 38:51.

Junasons atveda 14 punktus un bija viens no labākajiem starp abu komandu braucējiem. Kostigovam 8 punkti un tas arī nebija slikti, kaut gan kopumā nestabils sniegums. Tikai 5 punkti Andersenam, vājš mačs - 4 punkti 5 braucienos - Mihailovam, kaut gan viņam ir arī objektīvs attaisnojums. Pēc laba sākuma (divas otrās vietas) divreiz bez punktiem palika un tikai 4 punktus kopā sakrāja Gusts, 3 punkti Ansviesulim (jāuzteic par 7. braucienu, kurā no ceturtās vietas tika līdz otrajai un nebija tālu no uzvaras). Ja mājiniekiem nevienam no pamatsastāva braucējiem (neskaitot juniorus) nebija mazāk par 6 punktiem, bet četriem bija 10 un vairāk punktu, tad "Optibet Lokomotīve" rindās 10 vai vairāk punktus ieguva tikai Junasons.

Tagad 7. jūnijā savā mototrekā jātiekas ar Ravičas komandu, bet 13. jūnijā mačs Landshutā. Jāreabilitējas. Jācer, ka jūnijā atgriezīsies Ķasts Puodžuks, taču derētu arī vēl kāds pastiprinājums sastāvā.