Dāvis Kurmis un Oļegs Mihailovs - uz pjedestāla Rovnā

Dāvis Kurmis un Oļegs Mihailovs - uz pjedestāla Rovnā

Viens no pašreiz labākajiem Latvijas spīdveja junioriem, šā gada Eiropas junioru čempionāta finālists Dāvis Kurmis ieņēma 3. vietu starptautiskās sacensībās Rovnā (Ukraina), turklāt viņš ieguva tik pat punktu, cik pamatsacensību uzvarētājs. Citam mūsu junioram Oļegam Mihailovam - pamatsacensībās 6. vieta, toties - otrā vieta finālā.

Vispirms 14 braucēji sacentās par "Auto-Moto-Revio" kausu. Dāvis Kurmis ieguva 10 punktus - divas uzvaras un divas otrās vietas. Ilūkstietis pārspēja nākamo Igora Marko piemiņas sacensību uzvarētāju Staņislavu Meļņičuku (Ukraina). Katram bija pa četriem braucieniem un 10 punktus bez Kurmja ieguva divi poļi - Adrians Gala un Staņislavs Burza. Oļegs Mihailovs pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, taču ieguva 6 punktus trijos atlikušajos braucienos un arī iekļuva pusfinālā.

Pēc pamatsacensībām notika Igora Marko (1986. gada atklātā Eiropas junioru čempionāta, kas patiesībā bija pasaules junioru čempionāts, uzvarētājs, PSRS, NVS, Krievijas, Somijas un Ukrainas čempions, brauca arī Daugavpils "Lokomotīves" rindās Starpvalstu spīdveja līgā) memoriāls - vispirms pusfināli, bet tad fināls. Kurmis savā pusfinālā finišēja trešais, bet Mihailovs bija otrais un iekļuva finālā. Izšķirīgajā braucienā 17 gadus vecais daugavpilietis piekāpās tikai Meļņičukam, bet apsteidza pieredzējušo Burzu (savulaik divkārtējs Polijas čempions Tarnuvas "Unia" sastāvā) un ukraini Andriju Kobrinu.