Līdz finālam pietrūka trīs punkti...

Latvijas spīdveja izlase ieņēma otro vietu Eiropas komandu čempionāta pusfinālā Gdaņskā un tai tikai 3 punktu pietrūka, lai iekļūtu finālā. Daudz izšķīra neveiksmīgais sacensību sākums.

Gdaņskā favorītu lomu pārliecinoši apliecināja Zviedrijas spīdvejisti - viņi ieguva 42 punktus, pārliecinoši uzvarēja un iekļuva finālā. Latvijas izlase ar 31 punktu ieņēma otro vietu, trešā ar 27 punktiem Vācija un ceturtā ar 19 punktiem Ukraina. Kaut bez pienācīgas braukšanas pieredzes un sacensību prakses sezonas sākumā, bet tomēr otro vietu ieguvām, taču... Otrā pusfinālā arī pārliecinoši uzvarēja favorīte - Dānija - 49 punkti. Otrajā vietā ar 33 punktiem Čehija, trešā ar 29 punktiem Norvēģija un 15 punktus ieguva slovēņi. Čehi mūs apsteidza par diviem punktiem un kā labākā otrās vietas ieguvēja iekļuva finālā.

Latvijas izlasei nesekmīgs bija sacensību sākums. Pēc pirmajiem četriem braucieniem mums bija tikai 5 punkti, turklāt 3 no tiem par uzvaru savā braucienā ieguva Andžejs Ļebedevs. Vēl pēc četriem braucieniem - tikai 8 punkti... Sacensību turpinājumā "ieskrējās" Jevgeņijs Kostigovs un Daniils Kolodinskis, kas ļāva apsteigt gan Ukrainu, gan Vāciju, bet tomēr mazliet pietrūka, lai iekļūtu finālā. Ļebedeva rēķinā 11 punktu, Kostigovam - 9, Kolodinskim - 8 un Francim Gustam - 3 punkti (divos braucienos - uzvara vienā no tiem). Bez punktiem Oļegs Mihailovs (divi braucieni).

Pietrūka elementāras sacensību pieredzes un kaut vai braukšanas treniņu pieredzes (tāda vairāk vai mazāk bija tikai Ļebedevam, kurš arī ir izteikts pirmais numurs Izlasē). Līdzīgā situācijā bija arī liela daļa no konkurentiem un tāpēc neizpratni rada sacensību sarīkošanas laiks - spīdveja sezona vispār vēl pa īstam nav sākusies (dažas sacensības ir notikušas tikai Lielbritānijas premjerlīgā). bet jau tiek noskaidroti Eiropas čempioni... 31. martā startē Polijas Nācionālā līga (bijusī 2. līga), tikai 12. aprīlī sākas sezona Polijas Ekstralīgā, vēl nav sākusies sezona ne Zviedrijas, ne Dānijas līgās, bet jau notiek Eiropas komandu čemiponāts un jau 6. aprīlī būs zināmi čempioni. Iznāk, ka Eiropas čempioni tiek noskaidroti vēl pirms sezonas sākuma... Kāpēc? Šaubos, vai kāds spēs sakarīgi atbildēt. Bet mūsējos varam tikai paslavēt - par to, ka pēc nesekmīga sākuma spēja ātri sākt labi braukt un likumsakarīgi ieņēma otro vietu aiz sava pusfinālā favorītiem zviedriem.